0212 211 1616                            
Tasarım Tescili Nasıl Alınır 2023

Marka Analizi – Marka Danışmanlığı – Yurt Dışı Marka Tescili

5 Nisan 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka analizi, belirlediğiniz markanızın detaylı bir şekilde incelemesi ve tescil olasılığının tespit edildiği raporlardır. Uzman marka danışmanlarımız ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile yapılan marka analizi sonucunuz belirlenir. Sizlerin markasının uyumlu olup olmadığı kontrol edilir.

Eğer analizler sonucunda markanızın uyumsuz olduğu tespit edilirse, alternatif markalar sizlere sunulmaktadır. Kimi markalar uzmanlar aracılığı ile bulunan çözümler ile daha olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Burada marka analizinin gerçekleşmesi için öncelik olarak markanın detaylı sorgulanması gerekmektedir. Burada marka analizleri uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Marka hakkında tecrübeli ve deneyim sahibi olan danışmanlarımız mevcuttur.

Markanızın tescil sürecini hızlandırabilmek adına olumlu sonuçlara ulaşabilmek için uzman ekiplerimiz işlerini yürütür. Burada olumsuzlukları ve riskleri ortadan kaldırarak marka başvurusu gerçekleştirilir. Burada kimi marka sahipleri istemiş oldukları marka hususunda ısrarcı olabilmektedir.

Marka analiz işlemleri uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Marka analizleri sorgulama, araştırma, aynı olan markaların hizmet alanlarının araştırılması, logo ve sloganlarına bakılması gibi raporlar sunulur.

Marka Analizi ve Marka Danışmanlığı

Marka danışmanlığı, işletmelerin sahip olduğu değerleri sunuma dönüştürür. Sunum sırasında fikir üretir, pazarlama ve iletişim gibi etmenlere katkı sağlar. Marka danışmanlık hizmetleri ile birçok görevi gerçekleştirmek için çalışmalar gerçekleştirir.

Marka danışmanları markanızın kurumsal kimliğine her ayrıntısıyla ilgilenir. Marka danışmanları bu anlamda daha geniş açı görüşler ile işlemlerini gerçekleştirir. Burada marka danışmanlarının art direktör, grafik tasarım uzmanı veya sosyal medya uzmanı gibi etmenleri bilme zorunlulukları yoktur. Danışman kelimesinin anlamını az çok bilmekteyiz. Danışmanlar bilgisine başvurulan, danışılan ve yönlendirme yapan kişilerdir.

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt dışı marka tescilini, Türkiye marka tescilinden ayıran bazı etmenler vardır. Eğer tescil edilme başvurusu Türkiye’de gerçekleşmiş ve Türkiye’de tescil edilmişse burada markalar sadece Türkiye sınırları içerisinde yetkin olacaktır.

Her marka tescili yapılan ülke sınırları içerisinde geçerliliğini korur. Bu her ülkede değişmemiş olan bir gerçektir. Burada marka sahipleri yurt dışına bayilik verme, ihracat yapma gibi durumlarda ülke sınırları dışına çıkışını gerçekleştirdikleri ürün veya hizmetlerini korumalıdır. Burada markaların ilgili ülke veya ülkelerde tescil ettirmeleri gerekmektedir. Diğer tüm içeriklerimize Google aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Yurt Dışı Marka Tescili Nasıl Yapılır?, Marka analizi ve marka danışmanlığı, yabancı ülkelerdeki işletmelerin ticari markalarını uygun bürolara kaydettirmesine yardımcı olabilir. Markanızın güçlü ve zayıf yönlerini anlayarak, izinizi korumak ve işinizi yurtdışında büyütmek için bir strateji oluşturabilirsiniz.

Yurt Dışı Marka Tescil Belgesi Nedir?

Yurt Dışı Marka Tescil Belgesi Nedir?, Yabancı marka tescil belgeleri, bir markanın tescil edildiğini kanıtlamak için marka ofisi tarafından düzenlenen bir belgedir. Bu belge, ticari markanın orijinal olarak dosyalayan kişiden başka birine ait olduğunu kanıtlamak için kullanılır.

Marka Analizi Nedir?

Marka Analizi Nedir?, Marka analizi, nasıl iyileştirilebileceğini belirlemek için bir markayı ve ürününü anlama sürecidir. Bu bilgiler, pazarlama kampanyaları oluşturmak, hangi ürünlerin satılacağına karar vermek ve daha fazlası için kullanılabilir.

Kimler Marka Tescili Yaptırabilir?

Kimler Marka Tescili Yaptırabilir?, Ticari marka, bir şirketin veya diğerinin mülkiyetini tanımlayan ve o şirketin adını ve diğer fikri mülkiyetini korumak için kullanılan bir semboldür. Bir ticari markayı tescil ettirmek için, bir ticari marka başvurusunu doldurmak ve bir ücret ödemek de dahil olmak üzere belirli gereklilikleri yerine getirmelisiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın