0212 211 1616                            
marka sorgulama

Marka Sorgulama

31 Mart 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka sorgulama tanımının anlamı bir üreticinin ve bu üreticinin hizmetlerinin tanıtmaya yarayan bir logo olarak geçmektedir. Marka kavramı ile üreticinin diğer rakiplerinden ayırt edilmesini sağlamaktadır. Marka kavramı somut ve soyut bir kavram olarak geçmektedir.

Marka aynı zamanda işletmeleri temsil etmektedir. Markalar bir ürün ve hizmeti temsil eder. Markalar kaliteli çalışmaların sembolüdür.  İnsanlara ürününüzü ve hizmetlerinizi sunarken, marka bu unsurlar arasında güçlü bir bağ taşır. Örneğin Apple markasının tüm ürünlerinin araştırılmadan iyi olduğu düşünülür. Bunun sebebi ise markanın bilinirliğidir.

Firmaların ürün ve hizmetlerinin bazılarının fiziksel ve kimyasal özellikleri vardır. Bunun yanı sıra markaların yansıttığı duygusal ya da psikolojik özellikleri mevcuttur. Duygusal ve psikolojik özellikler bir kimliği yansıtır.

Bu özellikler insanların zihninde bir görüntü oluşturur. Bu görüntünün rakip ürünlere göre konumlandırılması oldukça önemli bir faktördür. Bunun ile birlikte marka bir isim olmasından daha fazladır. Marka, bir kimlik bir imaj yaratmak amacı ile bir kavramdır. Markalarınız için hizmet almak istiyorsanız, Google üzerisinden acarpatent.com sitemizden yararlanabilirsiniz.

Marka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka sorgulama işleminden önce, marka ismi hususunda kesin bir karar verilmelidir. Marka sorgulama işlemi sağlanırken mevcut alanlarda hizmet yapmayı planlıyorsanız, o alanlar için sorgulama yapılmalıdır. Sağlanan uygunluk durumu içerisinde marka başvuru gerçekleşir.

Marka sorgulama işlemleriniz için, acarpatent.com sitemizden faydalanabilirsiniz. Marka isminizin daha önceki zaman dilimlerinde başkalarının kullanmaması çok önemlidir. Bu yüzden kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Bu kontrolden sonra tescil işlemi gerçekleştirilebilmektedir. gerçekleştirebilirsiniz.

Marka Tescilli Mi?

Marka tescili, bir markanın ürününün ya da hizmetinin ilk kimin tescil ettirdiğini göstermeye yarayan bir hizmettir. Marka tescili ile sonraki süreçlerde oluşabilecek bir olumsuzlukta, girişimci kişinin haklılık durumu göstermesi açısından önemlidir.

Marka Patent

Marka patent, yeni olarak geliştirilmiş buluşların koruma altına almasına yaramaktadır. Markalar genel anlamda herhangi bir şirketin ürün ve hizmetlerini tanımlamaktadır. Bu anlamda patentler fikri mülkiyetinin bir parçası olarak kabul edilir. Fikir ve buluşlar genel olarak kopyalanmaktadır. Herhangi bir taklit durumunu giderebilecek en önemli şey, patentlerdir. Patentler ile teknik buluşlar, yeni ürünlerinizi koruyabilirsiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın