0212 211 1616                            
Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır

26 Aralık 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz.

Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi, Ticari marka tescili, USPTO’ya bir ticari marka başvurusu yapılmasıyla başlayan bir süreçtir. USPTO, başvurunuzu aldıktan sonra, markayı kullanmak için uygun haklara sahip olup olmadığınızı ve varsa nasıl kullanmayı planladığınızı belirlemek için bir araştırma yürütecektir.
Ticari marka tescili almak için yapmanız gereken birkaç önemli şey vardır:-Çevrimiçi başvuru yapın-Mevcut kayıtları kontrol edin- belirli yönergeleri takip eder-Başvurunuzun işlenmesi 2-6 hafta arasında sürebilir.

Marka Tescil ücreti

Marka Tescil ücreti, Ticari marka tescilinin maliyeti pahalı olabilir ve bir ticari markayı tescil ettirmeden önce araştırmanızı yapmanız önemlidir. Marka tescili ile ilgili iki ana maliyet vardır: marka başvuru ücreti ve yıllık dosyalama ücreti.

Marka Tescil Başvurusu

Marka Tescil Başvurusu, Bir marka başvurusu başlatırken, cevaplanması gereken kilit sorular vardır. İşaretinizi nasıl tanımlarsınız ve onu korumanın en iyi yolu nedir?

Türk Patent Enstitüsü

Türk Patent Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Ofisi (TTPO), fikri mülkiyet haklarının korunmasına yardımcı olan ve Türk ekonomisinin gelişimi için kaynak sağlayan, Ankara, Türkiye’de devlete ait bir kurumdur. TTPO’nun 100.000’den fazla kitap ve el yazması içeren bir kütüphanesinin yanı sıra 5 milyondan fazla belgeden oluşan bir arşivi vardır. Ofis ayrıca ticari marka tescili, ticari marka koruma sertifikaları verilmesi, ticari marka dosyalarının yönetimi ve fikri mülkiyet haklarıyla ilgili diğer hizmetlerin sağlanması için destek sağlar.

Marka Tescili Için Gerekli Evraklar

Marka Tescili Için Gerekli Evraklar, Tescilli ticari markalar, şirketinizin adını ve logosunu korumak için kullanılabilecek bir tür fikri mülkiyettir. Bir ticari markayı tescil ettirmek için, Ticari Marka Başvuru Formu, Ticari Marka Menşe Beyanı ve diğer destekleyici belgeler gibi gerekli belgeleri hazırlamanız gerekecektir.

Türk Patent Ve Marka Kurumu

Türk Patent Ve Marka Kurumu, Türk Patent ve Marka Ofisi (TTPO), fikri mülkiyet haklarının korunmasına yardımcı olan ve Türk ekonomisinin gelişimi için kaynak sağlayan, Ankara, Türkiye’de devlete ait bir kurumdur. TTPO’nun 100.000’den fazla kitap ve el yazması içeren bir kütüphanesinin yanı sıra 5 milyondan fazla belgeden oluşan bir arşivi vardır. Ofis ayrıca ticari marka tescili, ticari marka koruma sertifikaları verilmesi, ticari marka dosyalarının yönetimi ve fikri mülkiyet haklarıyla ilgili diğer hizmetlerin sağlanması için destek sağlar.

Marka Tescil Belgesi Nedir

Marka Tescil Belgesi Nedir, Ticari Marka Tescil Sertifikası, ticari marka sahiplerinin ticari markalarını USPTO’ya kaydettirmesine olanak tanıyan çevrimiçi bir araçtır. Araç, ticari marka sahiplerinin tescillerini takip etmelerine ve ticari markalarını izinleri olmadan başkaları tarafından tescil edilmekten korumalarına olanak tanır.

Marka Tescil Belgesi Sorgulama

Marka Tescil Belgesi Sorgulama, Bir ticari markayı tescil ettirmeniz gerektiğinde, bunu bir ticari marka tescil belgesi yardımıyla yapmanız önemlidir. Bir ticari marka tescil sertifikası, varlığınızın çalınmasını veya izniniz olmadan kullanılmasını önlemenize yardımcı olabilir.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi Nasıl çıkarılır?

Marka Tescil Belgesi Nasıl çıkarılır?, Ticari marka tescilleri, ticari marka başvurusu yapmak, ticari markayı Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (PTO) kaydettirmek veya bir ticari marka lisansı almak da dahil olmak üzere çeşitli yollarla elde edilebilir. Aşağıdaki ipuçları, bir ticari marka tescil başvurusunda bulunmanıza ve bir ticari marka lisansı almanıza yardımcı olacaktır.

Marka Tescil Belgesi ücreti Ne Kadar?

Marka Tescil Belgesi ücreti Ne Kadar?, Marka tescil ücreti, marka tescili yapılırken ödenmesi zorunlu olan bir ücrettir. Ücret, başvuru ücreti olarak da bilinir.

Marka Tescil Belgesi Nereden çıkarılır?

Marka Tescil Belgesi Nereden çıkarılır?, Bir ticari marka tescil sertifikası ararken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Birincisi, tescil ettirmek istediğiniz ticari markanın şu anda Patent ve Ticari Marka Ofisi’nde (PTO) kayıtlı olduğundan emin olmaktır. Değilse, bir başvuruda bulunmanız ve gerekli başvuru ücretlerini ödemeniz gerekir. Ayrıca, tescil ettirdiğiniz markanın şirketinize uygun şekilde atandığından emin olun.

Marka Tescil Belgesini Kimler Alabilir?

Marka Tescil Belgesini Kimler Alabilir?, Ticari marka tescili, PTO’nun bireylerin bir ticari marka sahibi olmasına izin veren bir eylemidir. Marka tescil belgesi almak için ihtiyacınız olan birkaç şey var.
1. PTO’ya kayıtlı olmalısınız.2. Eksiksiz bir başvuruda bulunmalı ve gerekli ücretleri ödemelisiniz.3. Markanın tescilli sahibi olduğunuzu telif hakları, patentler veya diğer fikri mülkiyet başvuruları gibi kanıtlarla kanıtlamalısınız.


Leave a Comment

Bizi Arayın