0212 211 1616                            
Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama

19 Ekim 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka Tescil Sorgulama ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz.

Marka Sorgulama E-devlet

Marka Sorgulama E-devlet, günümüz dünyasında güçlü bir markaya sahip olmak her zamankinden daha önemli. Bu nedenle birçok işletme ana pazarlama aracı olarak internete yöneliyor. İşletmelerin bu hedefe ulaşmasının bir yolu, sorgulama e-devletini kullanmaktır. Sorgulama e-devleti, işletmelerin çevrimiçi anketler aracılığıyla müşteri geri bildirimi toplamasına olanak tanıyan bir süreçtir. Bunu yaparak, işletmeler müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini öğrenebilirler. Bu bilgiler daha sonra daha iyi ürünler ve hizmetler oluşturmak için kullanılabilir. Sorgulama e-devleti ile işletmeler, reklam ve halkla ilişkiler kampanyaları gibi geleneksel pazarlama yöntemleriyle ilişkili maliyetleri düşürürken müşteri sadakatini ve memnuniyetini artırabilir.

Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi, ticari marka tescili, bir işletmenin fikri mülkiyetini korumasına izin veren bir süreçtir. Bir ticari marka tescili, bir işletmeye ticari markayı mal ve hizmetlerle bağlantılı olarak yasal olarak kullanma hakkı sağlayabilir. Bir ticari markayı tescil etme süreci karmaşık olabilir, ancak işletmelerin fikri mülkiyetlerini korumaları esastır.
İşletmeler, marka başvurusu yaparken, markaları ve kullanıldığı mal veya hizmetler hakkında bilgi vermek zorundadır. Bu bilgi, markanın korumaya uygun olup olmadığını belirlemek için kullanılacaktır. Marka koruma için uygunsa, başvuru Patent ve Ticari Marka Ofisine  sunulacaktır daha sonra başvuruyu gözden geçirecek ve markanın tescil edilip edilmeyeceğine karar verecektir. Başvuruyu onaylarsa, işletmeye tescilli bir ticari marka verilir.

Türk Patent Marka Sorgulama

Türk Patent Marka Sorgulama, Türk Patent ve Ticari Marka Ofisi (TPMO), şu anda Google’ın ana şirketi Alphabet Incorporated’ın bir Türk şirketine “GOOGL” ticari markasını izinsiz kullandığı için yaptığı şikayeti araştırıyor. İki şirket arasındaki anlaşmazlığın bu yılın Şubat ayında Alphabet’in Türk şirketine GOOGL markasını kullanmayı bırakmasını talep eden bir mektup göndermesiyle başladığı bildirildi. TPMO şimdi Türk şirketinin  markasının kullanımıyla ilgili herhangi bir yasayı çiğneyip çiğnemediğini araştırıyor. Suçlu bulunursa, Türk şirketi mali cezalar ve ticari markasının olası kaybı dahil olmak üzere ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalabilir.

Marka Sorgulama

Marka Sorgulama, işletmeniz için daha uyumlu bir marka kimliği mi yaratmak istiyorsunuz? Bir marka araştırması yapmayı düşünün. Marka sorgulaması, markanın değerlerini, güçlü yanlarını ve fırsatlarını belirlemek için kullanılan sistematik ve düşünceli bir süreçtir. Bu faktörleri anlayarak daha güçlü ve daha ayırt edici bir marka yaratabilirsiniz.

Patent Sorgulama

Patent Sorgulama, mevcut küresel siyasi ve ekonomik durum ışığında, yabancı ülkelerden patent başvuruları artıyor. Türkiye, 2017’de bugüne kadar toplam dokuz patent başvurusu aldığı için bu trendin bir istisnası değil. Bunlardan yedisi Amerika Birleşik Devletleri şirketlerinden ve ikisi Japon şirketlerindendi. Bu araştırmaların temel nedeni, Türkiye’nin yenilikçi ürünler tasarlayabilecek çok sayıda yetenekli mühendis ve bilim insanına sahip olmasıdır. Ayrıca Türk hukuku, Türkiye’de patent alan şirketlere, patent başvuru maliyetlerinin düşürülmesi ve patentli bir buluşun mülkiyeti konusunda bir anlaşmazlık olması durumunda diğer başvuru sahiplerine göre öncelik verilmesi gibi bazı avantajlar sağlamaktadır. Ancak bu avantajlara rağmen bir Türk patenti almak kolay olmayabilir. Şirketler öncelikle Patent Ofisine bir başvuru sunmalıdır ve bu başvurunun işlenmesi birkaç ay sürebilir.

Marka Patent Sorgulama

Marka Patent Sorgulama Patent ve Ticari Marka Ofisi artık ticari marka başvurularını Ticari Marka Elektronik Başvuru Sistemi (TEAS) aracılığıyla elektronik olarak kabul etmektedir. Bu değişiklik, başvuru sürecini hem başvuru sahibi hem de için daha verimli hale getirecektir. Bu yeni sistemden yararlanmak için, başvuru sahiplerinin öncelikle markalarının elektronik dosyalamaya uygun olup olmadığını belirlemeleri gerekmektedir.
Notunuz uygunsa, aşağıdaki basit adımları izleyerek başvurunuzu TEAS üzerinden yapabilirsiniz: Öncelikle, markanızın elektronik dosyalamaya uygun olup olmadığını belirlemek için uygunluk şartlarını gözden geçirin. Ardından, markanın tam açıklaması ve kullanımı dahil, talebinizi desteklemek için gerekli tüm bilgileri toplayın. Son olarak, gerekli tüm belgeleri TEAS gerekliliklerine uygun bir formatta gönderin. USPTO daha sonra başvurunuzu gözden geçirecek ve kabul edecek veya reddedecektir.

Türk Patent Sorgulama

Türk Patent Sorgulama mevcut küresel siyasi ve ekonomik durum ışığında, yabancı ülkelerden patent başvuruları artıyor. Türkiye, 2017’de bugüne kadar toplam dokuz patent başvurusu aldığı için bu trendin bir istisnası değil. Bu araştırmaların temel nedeni, Türkiye’nin yenilikçi ürünler tasarlayabilecek çok sayıda yetenekli mühendis ve bilim insanına sahip olmasıdır. Ayrıca Türk hukuku, Türkiye’de patent alan şirketlere, patent başvuru maliyetlerinin düşürülmesi ve patentli bir buluşun mülkiyeti konusunda bir anlaşmazlık olması durumunda diğer başvuru sahiplerine göre öncelik verilmesi gibi bazı avantajlar sağlamaktadır. Ancak bu avantajlara rağmen bir Türk patenti almak kolay olmayabilir. Şirketler öncelikle Patent Ofisine bir başvuru sunmalıdır ve bu başvurunun işlenmesi birkaç ay sürebilir.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?, Ticari markaları bir iş olarak mı düşünüyorsunuz? İşte bir ticari marka başvurusu için ipuçları.

Marka Tescil ücreti Ne Kadar?

Marka Tescil ücreti Ne Kadar?, Marka tescili almak için muhtemelen marka tescil ücreti ödeyeceksiniz.

Bir Markanın Tescilli Olup Olmadığı Nasıl öğrenilir?

Bir Markanın Tescilli Olup Olmadığı Nasıl öğrenilir?, Bir terimi ticari marka haline getirmeye başlamak istediğinizde, önce biraz araştırma yapmanız önemlidir. Bir Ticari Marka Tescil Sorgusu, olası ticari marka sorunlarını belirlemenize ve ticari markanızın PTO’da kayıtlı olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir.

Marka Ismi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka Ismi Sorgulama Nasıl Yapılır?, Marka sorgulama nasıl yapılır?
Marka adınızın akıllıca seçildiğinden emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. İlk olarak, hedef kitlenin ne istediğini anlamak önemlidir. Kendilerini pazarda temsil edecek bir isim mi istiyorlar yoksa daha spesifik bir takma ad mı arıyorlar? Ek olarak, adı kullanma iznini nasıl alırsınız? Eğer izniniz yoksa veya başkası bu ismi almışsa yeni bir marka peşinde koşmak çok daha zordur. Son olarak, başkalarının markanız hakkında neler söylediğini ve seçilen lakabı onaylayıp onaylamayacaklarını düşünün. Herhangi bir marka kararı vermeden önce mümkün olduğu kadar çok insandan bilgi almak önemlidir.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın