0212 211 1616                            
Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama

30 Mart 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka tescil sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, acarpatent.com web sitemiz üzerisinden hizmetinizi sağlayabilirsiniz. Sizlere hizmetimizi sağlarken bütün kaliteli yazılımlarımız ile bu süreci yönetmekteyiz.

Bunun ile birlikte sorgulama işleminin tarafınıza sağlanma sürecinde, acarpatent.com sitemizin tüm kadrosunda yer alan uzman marka ve patent vekillerimizden hizmet sağlayabiliriz. Bizler hizmetimizi sağlarken, sizlerin adına isim tescile uygun durumda olup olmadığını veya önceden tescil edilip edilmediğini araştırmaktayız.

Herhangi bir isim benzerliği söz konusu olduğu durumlarda araştırmalar geliştirerek, tarafınıza rapor olarak sunarız. Böylelikle gerçekleşebilecek her türlü istenmeyen durumları engelleyerek maddi ve manevi anlamda zarar yaşanılmasını engellemekteyiz.

Marka Tescili Nasıl Sorgulanır?

Marka tescili nasıl sorgulanır sorusu insanlar tarafından sürekli olarak araştırılmaktadır. Marka için sorgulama işlemi yapılırken asıl özelliğinin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Bunun dışında günümüzde ya da sonraki zamanlarda markanızın icra edileceği ürün ve hizmetlerin sınıflandırma listelerinin marka tescil sınıfları kararlaştırılmalıdır.

Burada önemli olan tescil başvurusu yapımı gerçekleşen isim veya logonun farklı olarak özelliklerinin düşük veya yüksek olup olmadığı belirlenmelidir. Bu durumda bir uzman kişiye danışmanız gerekmektedir. Bu anlamda bizler sizlere tüm uzmanlığımız ile hizmet vermekteyiz. Burada sizlerin yapması tek gereken şey Google, üzerisinden acarpatent.com sitemize ulaşmanızdır.

Marka İsmi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka ismi sorgulama işlemi yapılırken belirlenen isme bağımlı olan Ticaret Odasının web sayfasından çevrimiçi olarak araştırılması gerçekleştirilmektedir.  Çevrimiçi olarak bilgi sağlanamadığı durumlarda, Ticaret Odası kurumuna gidilerek sorgulama gerçekleştirilir.

Burada marka isminin tescil koşullarına sahip olup olmadığı veya mevcut isim ile başka bir marka bulunup bulunmadığı araştırılır. Eğer sizin markanıza benzer marka unvanı var ise, bunlar karışıklık riski doğurur. Bunun ile birlikte marka ismi tescil sorgulamasının uzmanla yapılması son derece önemlidir.

Marka Sorgulama Nereden Yapılır?

Marka sorgulama işlemi ile ilgili tüm sorularınızın çözümünü elde edebilmek için bizlerle iletişime geçiniz. Eğer yeni bir marka oluşturmak veya var olan markanızı büyütmeyi planlıyorsanız, uzman bir ekibe ihtiyacınız var demektir. Bizlere ulaştığınız takdirde gerekli mecralarda kendinizi ifade edebilir, aynı zamanda planlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın