0212 211 1616                            
Marka Tescil Sorgulama

Marka Tescil Sorgulama

30 Mart 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka tescil sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, acarpatent.com web sitemiz üzerisinden hizmetinizi sağlayabilirsiniz. Sizlere hizmetimizi sağlarken bütün kaliteli yazılımlarımız ile bu süreci yönetmekteyiz.

Bunun ile birlikte sorgulama işleminin tarafınıza sağlanma sürecinde, acarpatent.com sitemizin tüm kadrosunda yer alan uzman marka ve patent vekillerimizden hizmet sağlayabiliriz. Bizler hizmetimizi sağlarken, sizlerin adına isim tescile uygun durumda olup olmadığını veya önceden tescil edilip edilmediğini araştırmaktayız.

Herhangi bir isim benzerliği söz konusu olduğu durumlarda araştırmalar geliştirerek, tarafınıza rapor olarak sunarız. Böylelikle gerçekleşebilecek her türlü istenmeyen durumları engelleyerek maddi ve manevi anlamda zarar yaşanılmasını engellemekteyiz.

Marka Tescili Nasıl Sorgulanır?

Marka tescili nasıl sorgulanır sorusu insanlar tarafından sürekli olarak araştırılmaktadır. Marka için sorgulama işlemi yapılırken asıl özelliğinin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Bunun dışında günümüzde ya da sonraki zamanlarda markanızın icra edileceği ürün ve hizmetlerin sınıflandırma listelerinin marka tescil sınıfları kararlaştırılmalıdır.

Burada önemli olan tescil başvurusu yapımı gerçekleşen isim veya logonun farklı olarak özelliklerinin düşük veya yüksek olup olmadığı belirlenmelidir. Bu durumda bir uzman kişiye danışmanız gerekmektedir. Bu anlamda bizler sizlere tüm uzmanlığımız ile hizmet vermekteyiz. Burada sizlerin yapması tek gereken şey Google, üzerisinden acarpatent.com sitemize ulaşmanızdır.

Marka İsmi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka ismi sorgulama işlemi yapılırken belirlenen isme bağımlı olan Ticaret Odasının web sayfasından çevrimiçi olarak araştırılması gerçekleştirilmektedir.  Çevrimiçi olarak bilgi sağlanamadığı durumlarda, Ticaret Odası kurumuna gidilerek sorgulama gerçekleştirilir.

Burada marka isminin tescil koşullarına sahip olup olmadığı veya mevcut isim ile başka bir marka bulunup bulunmadığı araştırılır. Eğer sizin markanıza benzer marka unvanı var ise, bunlar karışıklık riski doğurur. Bunun ile birlikte marka ismi tescil sorgulamasının uzmanla yapılması son derece önemlidir.

Marka Sorgulama Nereden Yapılır?

Marka sorgulama işlemi ile ilgili tüm sorularınızın çözümünü elde edebilmek için bizlerle iletişime geçiniz. Eğer yeni bir marka oluşturmak veya var olan markanızı büyütmeyi planlıyorsanız, uzman bir ekibe ihtiyacınız var demektir. Bizlere ulaştığınız takdirde gerekli mecralarda kendinizi ifade edebilir, aynı zamanda planlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Marka Tescil ücreti Ne Kadar?

Marka Tescil ücreti Ne Kadar?, Marka tescil ücreti birçok marka için gerekli bir ücrettir. Ücret, markanın türüne, markanın kullanım amacına ve marka başvurusunda bulunan kuruluşun büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Bir Markanın Tescilli Olup Olmadığı Nasıl öğrenilir?

Bir Markanın Tescilli Olup Olmadığı Nasıl öğrenilir?, Bir arabanın yan tarafında bir ticari marka tescil plakasına rastladığınızda, daha yakından bakmanın zamanı gelmiştir. Ticari marka tescili, bir marka adının veya ticari markanın ticarette kullanımının kaydıdır. Şirket adınızı, ürün adınızı veya hizmet markanızı kaydettirmek istediğinizde yararlı olabilir. Peki ya markanın sahibini tanımıyorsanız? İşte burada ticari marka tescil sorgulaması devreye giriyor.

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?

Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?, Ticari markalar, bir şirketin veya bireyin fikirlerini, ticari markalarını, ticari takdim şeklini, süreçlerini veya bileşimlerini koruyan bir tür fikri mülkiyettir. Ticari marka başvurusu son derece uygun maliyetli olabilir ve işletmenizin diğerlerinden öne çıkmasına yardımcı olabilir. Başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:
1. Google ve Yahoo! işletmenizin adı ve anahtar kelimeleriyle eşleşen herhangi bir ticari marka başvurusu olup olmadığını görmek için.2. Doğru formülleri ve yönergeleri kullanarak bir ticari marka başvurusunda bulunun.3. Zamanında alındığından ve doğru bir şekilde işleme alındığından emin olmak için başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede takip edin.4.

Marka Tescil Edilmiş Mi?

Marka Tescil Edilmiş Mi?, “Marka tescilleri” için yapılan çevrimiçi bir arama, 18.000’den fazla sonuç getirir. Birçok marka tescil programı ücretsizdir, diğerleri ise ücret alır. Fark ne?
Marka tescilleri ile diğer pazarlama biçimleri arasındaki temel fark, tescilli bir ticari markanın, sahibine Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ticaretle bağlantılı olarak bu markayı kullanma hakkı vermesidir. Marka tescilleri ile ayrıca bir seri numarası (markalarınızı takip etmek için kullanılabilir) ve bu tescilli markayı kullanarak ürünleri alt lisanslamak veya satmak için bazı haklar alırsınız.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın