0212 211 1616                            
Marka Tescil İşleminde Uzman Yardımının Önemi

Marka Tescili 2022

8 Haziran 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka tescili 2022 yılında yeni bir işe başlarken yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. Bu anlamda markanızı tescil ettirmeniz gerekmektedir. Ticari marka, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanımlayan bir kelime, sembol veya tasarımdır. Koruma için Patent ve Ticari Marka Ofisine (PTO) tescil edilebilir.

Ticari marka tescilinin faydaları şunları içerir:

  • mahkemede ticari marka ihlali davası açabilme
  • ® sembolünü kullanma yeteneği
  • Marka sahipliğinizin kamuoyuna duyurulması
  • İşaretin PTO Ana Kaydı’na kaydedilmesi
  • Bir işaretin zaten kayıtlı olup olmadığını belirlemek için PTO arama veritabanının kullanımı
  • Markanızla ilgili anlaşmazlıklarda federal mahkemelerin yargı yetkisi
  • İhlalciye karşı başarılı bir davada üç kat tazminat ve avukatlık ücreti alma yeteneği.

Marka Tescili 2022

Marka Tescili Neden Önemlidir

Bir ticari marka, değerli bir ticari varlıktır. Artan satışlara ve karlara yol açabilecek marka bilinirliği ve iyi niyet oluşturmak için kullanılabilir. Bir ticari marka, işletmenizi başkaları tarafından ihlal edilmekten korumak için de kullanılabilir.

Ticari marka tescili, ticari markanızın korunmasını sağlamanın en iyi yoludur. Tescil, markayla ilgili talebinizin ülke çapında duyurulmasını sağlar ve ticari marka ihlali için dava açmanıza olanak tanır. İşletmenizle bağlantılı bir marka kullanıyorsanız, o markayı Patent ve Ticari Marka Ofisine (PTO) kaydettirmeniz önemlidir.

Marka Tescili 2022

Marka Tescili 2022

Bir işiniz varsa, markanızı korumak önemlidir. Ticari marka ürünlerinizi veya hizmetlerinizi diğer işletmelerinkinden ayıran bir sembol, kelime veya tasarımdır. Ticari markanızı korumanın en iyi yolu, onu Patent ve Ticari Marka Ofisine kaydettirmektir.

Kayıt size başvuruda listelenen mal ve hizmetler üzerinde veya bunlarla bağlantılı olarak markayı kullanma konusunda ülke çapında münhasır haklar verir. Ayrıca, izniniz olmadan kafa karıştırıcı derecede benzer bir işaret kullanan herkese dava açmanıza da olanak tanır.

Her ticari marka başvurusu kabul görmez. Bir markanın tescil edilebilmesi için ayırt edici olması ve diğer tescilli markalara çok benzememesi gerekir. PTO, markanın tüketicileri yanıltabilecek bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını da inceleyecektir.

Bir marka oluşturduğunuzda, şirketinizin geleceğine yatırım yapmış olursunuz. Ticari marka, bir işletmenin markasını ve ürünlerini korumak için sahip olduğu en önemli araçlardan biridir. Ticari markanızı Türk Patent ve Ticari Marka Ofisine kaydettirmenin birçok faydası vardır. Marka tescil işlemlerinizde bir uzmana başvurmak istiyorsanız, Google ile uzman ekimize ulaşın.


Leave a Comment

Bizi Arayın