0212 211 1616                            
Marka tescili

Marka Tescili Nasıl Yapılır Kısaca?

1 Nisan 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Marka tescili başvurular neticesinde gerçekleşir. Bu başvurular TPE  ve Ankara’da bulunan Türk Patent Enstitüsü bölümüne yapılmaktadır. Marka tescili için her ilde şube yoktur. Şubesi bulunmadığından ötürü tüm kişilerin belirttiğimiz yere gelerek başvuru yapması zorunluluktur.

Marka tescili için başvurunuzu direk TPE’ye yapabilirsiniz. Bunun dışında elektronik imza sahibi olan kişiler, enstitü web sitesinden de online olarak başvurusunu gerçekleştirebilirler. Bunun ile birlikte çevrimiçi başvurular daha az zaman alır. Bu yüzden insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

İnternet üstünden gerçekleşen başvurular 30 ila 60 dakika sürer. Ayrıca marka tescili alabilmek için danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Marka tescil işleminin gerçekleşebilmesi için yapılması gereken birkaç husus vardır.

Eğer sizler bu hususları karşılıyorsanız, markanızın tescil işlemi kısa sürede halledilir. Fakat uygun olmayan sembol, işaret gibi durumların söz konusu olması ile birlikte başvuru geri dönecek ve kabul edilmeyecektir.

Marka tescili için başvuru gerçekleştiren işletme, resmi kurumun ve toplumun onayından geçecektir. Bu onaylara sahip olan firmalar güvende, sağlam temellere sahip olmuş olur. Bu onayları almış olan firmalar herhangi bir risk taşımaz.

Bunun en belirgin sebebi resmi kurumdan verilmiş olan belgedir. Böylece firma, markasının kullanılması ile elde edinilen haksız kazançların sağlanmasına karşılık önlem alır. Haksız kazanç sağlamaya yeltenen kişilere de yaptırım uygulanır. Kolay bir şekilde bu işin altından kalkarsınız.

Marka Tescil Ücreti Ne Kadar?

Marka tescil ücreti, başvurusu gerçekleşecek olan ürün ve hizmet sınıfları bakımına göre farklılık görülür. Detaylı bilgilendirme ve güncel fiyatlara ulaşablmek için +90 212 211 16 16 veya +90 212 356 20 02 telefon numaralarımızdan bilere ulaşın. Aynı zamanda mail ile bizlere ulaşabilirsiniz. Mail adresimiz: info@acarpatent.com. Adresimiz: Darülaceze Caddesi Ekşioğlu Plaza No:36/8 Kağıthane / Istanbul.

Marka Tescili Kaç Ay Sürer?

Marka tescili süresi gerekli durumlara göre değişiklik gösterir. Öncelikle başvurunuz Türk Patent ve Marka Kurumu tarafınca araştırılır. Marka Başvurusu yapıldıktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Şekli incelenir.

Bu yapılan araştırmalar 2-4 ay sürer. Marka Başvurusuna herhangi bir itiraz olmadığı durumlarda başvuru tarihinden İtibaren 6-8 ayda sonuçlanır. Marka koruma süresi  ise tam olarak 10 yıldır. Bu gibi içeriklerimize Google üzerisinden ulaşabilirsiniz.


Leave a Comment

Bizi Arayın