0212 211 1616                            

MÜNFERİT ÜLKESEL PATENT TESCİLİ

Patent tescil işlemleri ülkesel olarak gerçekleşir. Patent alınması ile elde edilen koruma hakları da o ülkede geçerli olmaktadır. Eğer patent ile farklı ülkelerde de geçerli haklar elde etmek isteniyorsa, ülkesel patent tescil işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Yani patent için farklı ülkelerde de başvuru yapmak gerekmektedir.

Ülkesel patent tescil işlemleri için başvurulabilecek yollardan ilki, söz konusu ülkenin resmi patent ofisine müracaat edilmesidir. Aynı zamanda EPC, PCT gibi uluslararası patent sistemlerinden de faydalanarak ülkesel patent tescil işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu sistemler tek bir başvuru ile birden fazla sayıda ülkede patent tescil işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla daha az zaman ve daha az maliyet ile ülkesel patent tescili yapılabilmektedir.

Ülkemizde patent başvuruları Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılmaktadır. Diğer ülkelerde ise resmi kılınan başvuru ofislerine müracaat edilmelidir. Acar Patent olarak ülkesel patent tescil işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Özellikle yurt dışında pek çok ülkede patent başvurularının vekil firmalar ile yapılması gereklidir. Firmamızı vekil tayin ederek gerekli tüm işlemlerin sizin adınıza gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz

Bizi Arayın