0212 211 1616                            
Patent Tescil Sonrası Yapılacaklar

Türk Patent Sorgulama

11 Aralık 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Türk Patent Sorgulama ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz.

Patent SORGULAMA

Patent SORGULAMA, Türkiye, Google Inc. tarafından yapılan bir patent başvurusunu araştırıyor. “Cihazların Kablosuz Ağlarının Tespit Edilmesine Yönelik Yöntem ve Aparatlar” başlıklı patent başvurusu, cihazların kablosuz ağlarının araştırılmasına yönelik bir dizi yöntem ve aparatı kapsıyor. Patent başvurusu Mart 2013’te, Türklerin arama motorlarının ülkenin Google arama sonuçlarında yer almasına izin vermesinden sadece aylar sonra yapıldı.

Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil Belgesi, Hava yastığının icadı için patent başvurusu 14 Eylül 2016’da yapıldı.

Türk Patent Marka Sorgulama

Türk Patent Marka Sorgulama, Türk Patent Ofisi, Apple Inc. tarafından yapılan bir patent başvurusu hakkında soruşturma başlattı.
Apple, kişisel asistan olarak kullanılabilecek bir cihazın tasarımını kapsayan bir patent başvurusunda bulundu. Patent başvurusu Mart 2009’da yapıldı ve Aralık 2009’da kabul edildi.

EPATS

EPATS, EPATS, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düşük gelirli kişilerin ses ve video prodüksiyon becerilerini öğrenmelerine yardımcı olan bir programdır.
EPATS, düşük gelirli ve yaratıcı endüstrilerde çalışan bireylere eğitim vermektedir. Program, diğer şeylerin yanı sıra kısa videolar ve müzik videoları üretmelerine yardımcı olur. Ayrıca onlara ürünlerini nasıl pazarlayacaklarını ve fon bulmayı da öğretir.Program on yılı aşkın bir süredir var ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok kişinin yaratıcı endüstrilerde başarıya ulaşmasına yardımcı oldu.

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu, EPATS, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düşük gelirli kişilerin ses ve video prodüksiyon becerilerini öğrenmelerine yardımcı olan bir programdır.
EPATS, düşük gelirli ve yaratıcı endüstrilerde çalışan bireylere eğitim vermektedir. Program, diğer şeylerin yanı sıra kısa videolar ve müzik videoları üretmelerine yardımcı olur. Ayrıca onlara ürünlerini nasıl pazarlayacaklarını ve fon bulmayı da öğretir.Program on yılı aşkın bir süredir var ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok kişinin yaratıcı endüstrilerde başarıya ulaşmasına yardımcı oldu.

Marka Tescil SORGULAMA

Marka Tescil SORGULAMA, Ticari marka tescillerindeki son trend, birçok şirketi markalarının tescilli olup olmadığını belirlemek için araştırma yapmaya sevk ediyor. Bu, markayı ihlal eden diğer taraftan şirketin herhangi bir yanıt almaması durumunda yararlı bir süreç olabilir.

Türk Patent Ve Marka Kurumu

Türk Patent Ve Marka Kurumu, Türkiye Patent ve Marka Ofisi (TOB), ülkedeki en önemli ofislerden biridir. Ofis, yılda 50.000’den fazla patenti işler ve 1.000’den fazla ticari marka çıkarır. Ayrıca marka tescili ve tescilli markaların savunmasından da sorumludur.
Ofis halka açıktır ve 100 çalışanı vardır. Ofisin temel amacı, ürün ve hizmetleriyle Türk kültürünü tanıtmaktır.

Türk Patent

Türk Patent, Türkiye, çalışmak için elektrik enerjisi kullanan yeni bir araba türü için patent başvurusunda bulundu. Bu, Türkiye’de bu türdeki ilk patent başvurusudur ve hükümetin hidrokarbon üretimini artırma planlarına yönelik protestoları takip etmektedir. Arabanın 100 mile kadar dayanabilen piller kullandığı söyleniyor.
İçeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak arama yapabilirsiniz.

Marka Ismi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka Ismi Sorgulama Nasıl Yapılır?, Bir marka adı sorgulamasına başlarken, yapılabilecek farklı sorgulama türlerine aşina olmak önemlidir. Bir marka adı sorgulaması yapmanın birçok yolu vardır, bu nedenle işletmeniz için en uygun sorgulama türünün hangisi olduğunu anlamak önemlidir.
Üç ana sorgulama türü vardır:1) Şahsen: Bu tür bir soruşturma genellikle şahsen yapılır ve başvuru sahiplerinin yeni bir ürün veya şirket hakkındaki fikirlerini tartışmak için bir araya gelmeleri gerekir. Bu tür sorgulamada potansiyel müşteriler, ürününüzün veya şirketinizin adının ne olması gerektiğini düşündükleri konusunda size fikir ve geri bildirimde bulunabilirler.2) Telefonla Sorgulama: Bu tür sorgulama genellikle telefonla yapılır ve başvuru sahibi, fikirleri hakkında daha fazla konuşmak isteyip istemediğini belirlemek için bazı soruları yanıtlamalıdır.

Patent Nereden Sorgulanır?

Patent Nereden Sorgulanır?, Patentler, işletmeler için değerli bir varlıktır ancak kanunen izin verilen sınırların dışına çıktıklarında da sorgulanabilirler. Bu, yakın zamanda müşterilerin yiyecek satın alımlarını takip etmelerine yardımcı olan bir uygulama hakkında sorulan bir patent sorusuyla gerçekleşti.

Türk Patent Kimin?

Türk Patent Kimin?, Türkiye, küresel patent sisteminde güçlü bir varlığını sürdürmesine yardımcı olan zengin bir patent hukuku geçmişine sahiptir. Ayrıca, Türk Patent başvuru ücretinin düşük olması ve kullanım kolaylığı nedeniyle giderek daha popüler hale gelmiştir.


Leave a Comment

Bizi Arayın