0212 211 1616                            
Yurt Dışı Patent Hizmetleri 2022

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır Güncel Bilgiler

20 Haziran 2022 Paylaşan: Kategori: Bilgi Merkezi Yorum yok.

Yurt dışı patent nasıl alınır güncel bilgiler için yazımızın devamını mutlaka okuyunuz. Yurt dışı patent almanın önemi oldukça fazladır. Bu süreç patent hakkında bilgisi olmayan kişileri oldukça fazla zorlar. Bu açıdan bilgilendirmek ve uzman ekibimizle işlemlerinizi tarafımızca gerçekleştirmek için hizmet vermekteyiz.

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır Güncel Bilgiler

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır Güncel Bilgiler

Harika bir buluşunuz olduğunda, patent alarak onu koruduğunuzdan emin olmak istersiniz. Ancak ya buluşunuz Türkiye sınırları dışında korumalı değilse? Buluşunuz için başka bir ülkede patent nasıl alınır? Süreç kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Ancak doğru bilgi ve uzman kişiler yardımı ile kolaylıkla yapılabilir.

Burada ilk olarak buluşunuzun diğer ülkede bile patentlenebilir olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Her ülkenin kendi patent yasaları vardır. Bu nedenle bir ülkede patentlenebilir olan başka bir ülkede olmayabilir.

Patent almak istediğiniz ülke içerisinde gerekli bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Ya da bu alanda uzman olan kişilere danışmanız gerekmektedir. Uzman kişiler sizlere buluşunuzun patentlenebilirliği hakkında daha fazla bilgi sağlar. Buluşunuz patentlenebilir kabul edilirse, bir sonraki adım bir patent başvurusunda bulunmaktır.

Yurt Dışı Patent Başvurusu

Bir buluşunuz varsa ve onu yabancı bir ülkede korumak istiyorsanız, o ülkede patent başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu göz korkutucu bir görev olabilir, ancak uygun adımları izlerseniz nispeten kolay bir şekilde yapılabilir.

İlk adım, biraz araştırma yapmak ve buluşunuz için hangi ülkelerin patent koruması sunduğunu öğrenmektir. Bu bilgiyi Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) web sitesinde bulabilirsiniz.

Hangi ülkelere başvurmanız gerektiğini öğrendikten sonra uygun evrakları toplamanız gerekecektir. Bu, patent başvurunuzun bir kopyasını (veya en azından buluşunuzun bir tanımını) ve tüm belgelerinizin yerel dile tercümelerini içerir. Daha sonra tüm evraklarınızı uygun ücretlerle birlikte yerel patent ofisine göndermeniz gerekecektir.

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır Güncel Bilgiler

Yurt Dışı Patent Başvuru Neden Yapılmalıdır?

Patentler, sahiplerine buluşları üzerinde belirli bir süre için münhasır haklar sağlayan bir fikri mülkiyet biçimidir. Türkiye’de yabancı patent başvuruları önemli bir yenilik ve rekabet kaynağıdır. Yurt dışı patent başvuruları, dünyanın herhangi bir yerindeki kişiler veya şirketler tarafından sunulabilir ve yerli başvurularla aynı düzeyde koruma alır.

Bu özellikle patent için yerel başvuru yapacak kaynaklara sahip olmayan küçük işletmeler için önemlidir. İşletmeler, yabancı patent başvurusu yaparak yeniliklerini rakiplerinden koruyabilir ve bir patent ihlali davası durumunda yerli başvurulara göre öncelik elde edebilirler.Yurt dışı patent başvurusu sırasında uzmana başvurmak için Google ile bizlere ulaşın.

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır?

Yurt Dışı Patent Nasıl Alınır?, Yabancı bir patentin güncel bilgilerinin nasıl elde edileceğine dair ipuçları mı arıyorsunuz? Şanslısınız çünkü ekibimizin size harika tavsiyeleri var. İşte başlamanıza yardımcı olacak üç ipucu.

Patent Alınması Için Gerekli şartlar Nelerdir?

Patent Alınması Için Gerekli şartlar Nelerdir?, Patentler, yeni ve faydalı bir şey yaratan birine verilebilecek bir fikri mülkiyet biçimidir. Yeni ve faydalı bir buluş yaratmak ve  Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (TPTO) başvuruda bulunmak da dahil olmak üzere patent almak için yerine getirilmesi gereken birkaç koşul vardır.

Patent Alma Aşamaları Nelerdir?

Patent Alma Aşamaları Nelerdir?, Patentler, fikirlerinizi ve kavramlarınızı korumak için kullanılabilecek bir fikri mülkiyet biçimidir. Patent aldığınız buluşun türüne bağlı olarak farklı patent türleri vardır.

Güncel Patent Ve Başvuru ücretleri Ne Kadardır?

Güncel Patent Ve Başvuru ücretleri Ne Kadardır?, Patent ve başvuru ücretleri, bir teknoloji veya ürünün patentlenmesi ve kovuşturulması ile ilgili maliyetin büyük bir bölümünü oluşturur. Patent ücretleri, patentin türüne ve başvuruda bulunmak için gereken süreye bağlı olarak ücretsizden çok pahalıya kadar değişebilir.


Leave a Comment

Bizi Arayın