0212 211 1616                            

Yurt Dışı Patent Tubitak Destek Programları

 

TÜRKPATENT ile TÜBİTAK patent teşviki hususunda işbirliği içerisinde hareket etmektedir. Bu kapsamda 2014 yılında bir anlaşma yaparak destek programları hazırlama kararı alınmıştır. Bu destek programından belirli kişi ve kurumlar, belirli şartlar kapsamında faydalanabilir.

TÜBİTAK Destek Programlarının Kapsamı
Destek programları daha önce TÜBİTAK 1008 programından faydalanmamış olan uluslararası patent başvuruları için geçerli olmaktadır.

Kimler TÜBİTAK Destek Programlarından Faydalanabilir?

TC vatandaşları, Türkiye’de faaliyet gösteren ve yerleşik olan şirketler, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler faydalanabilmektedir. Yasal olarak iş merkezi yurt dışında bulunan şirketler, vakıflar ve dernekler destek programından faydalanamamaktadır.

TÜBİTAK destek programları için başvurular TÜBİTAK’a yapılmaktadır. Destek miktarı ise bazı hususlara bağlı olarak 250 TL – 30 bin tl arasında değişmektedir. Acar Patent olarak destek programına dahil edilebilmeniz için izlemeniz gereken yol ve yapılması gereken prosedürler hakkında sizi bilgilendirebiliriz. Firmamız ile iletişime geçerek, ne kadar destek alabileceğiniz hususunda bize danışabilirsiniz.

Bizi Arayın